Sohbet Girişi
FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Keyifli Chat Odaları

Keyifli Chat Odaları

Keyifli Chat Odaları ve İzalasyon (Korona Virüs)

Keyifli Chat odaları olarak, tüm insanlığın hassas bir dönemden geçtiğini biliyoruz. Bu dönem içerisinde çabalarımız, işimiz, gücümüz gibi olguları terk ederek evlerimize kapanmış durumdayız. Sohbet odaları olarak evde kalmışların, dertlilerin, yalnızlık çeken cinsiyeti ve ırkı ne olursa olsun tüm insanlara çare olmaya çalışıyoruz. Bu İzalasyon döneminde neler yapabiliriz, sohbet odalarını nasıl kullanabiliriz, yönetim ekibimiz ile sürekli bir beyin fırtınası yapıyoruz. Bu durumu fırsatlara çevirmeliyiz. Karşılıklı fikir ve düşüncelerimizi çekinmeden beyan etmeliyiz. Şapkamızı önümüze alıp düşünme vakti çoktan geldi de geçiyor bile.

Eve Kapanmış İnsanlar İçin Keyifli Chat Önerileri

İzole bir toplum haline geldik, bu korona virüs salgını koca devletlere bile diz çöktürdü. Tabi ne yaptıysak yine kendi kendimize yaptık. Başa gelen felaketler, salgınlar, depremler, afetler, kasırgalar, sel baskınları, çekirge ve fare istilaları gibi olayların kendiliğinden ortaya çıkmadığını her akıl sahibi idrak edebilir. Müslümanlara ve diğer gayr-i müslümlere zulüm, hayvanlara işkence ve zevk için öldürülmeleri karşısında siz ne bekliyordunuz? İlahi kudret aferim iyi mi yaptın diyecekti? Avustralyada onlarca devenin katledilmesinin arkasındaki gerekçeye bakalım; “Develer Çok Su Tüketiyormuş” Peki bir soru soralım develerin içeceği suyu sen mi yaratıyorsun, onların rızkını sen mi veriyorsun? Neden o masum hayvanları öldürdün?.

Keyifli Chat Yaparken Öldürülen Develer Hakkında Bilgi Edinelim

Sevgili Hasret.Gen.Tr okurları; Develer Cenab-ı ALLAH’ın eşsiz yaratma sanatlarından en çarpıcı olanıdır. Zannedildiği gibi çok suya ihtiyaç duymazlar. O yüzden insanlığa hizmet etsin diye Arabistanın kızgın çölleri için yaratılmıştır. Hiç bir canlı su içmeden hayatta kalamazken, develer haftalarca susuzluğa dayanabilirler. İç organları özel olarak yaratılmıştır. Devenin hörgücü bir gıda deposudur. Bu hörgüçte yaklaşık 100 kg yağ deposu vardır, deve yiyecek bir şey bulamadığı zaman buradaki yağı yakarak azar azar beslenir. Başlıkta keyifli chat dedik ama neden deveden bahsediyorsun diye sorduğunuzu duyar gibiyim. Bela ve musibetlerin kendiliğinden gelmediğini, bunları insanoğluna gönderenin yüce bir irade olduğunu anlatmaya çalışıyorum. Develer hakkında çarpıcı bir ayet vardır ve şöyle denir: “Ey kavmim! İşte size mucize olarak Allah’ın devesi. Onu bırakın, Allah’ın arzında yesin (içsin). Ona kötülük dokundurmayın; sonra sizi yakın bir azap yakalar.” (Hûd, 64)

İnsanoğlu Kendi Keyfinden Başka Bir Şey Düşünmez!

İnsanoğlu olarak hep kendi keyfimizin peşindeyiz, nefsimizin arzu ve isteklerini kovalayıp duruyoruz. Keyifli bir sohbet yapayım, iyi bir yemek yiyeyim, iyi bir elbise giyeyim vs. gibi. Ama bir çoğumuz İlahi kanun ve nizamları göz ardı ediyoruz. Aslında bu izalasyon döneminde tefekkür ederek hatalarımızı düşünmeliyiz. Yalnız kalmak, evde hapsolmak bence insanın kendisini sorgulaması açısından büyük bir fırsat. Hazır Ramazan ayı da yaklaşmışken kendimize bir çeki düzen verme zamanımız gelmedi mi ?

Biraz Kendimizi de Sorgulayalım Lütfen

Yalnız kaldığımızda kendi içsel dünyamızla sohbet edelim. Ben ne yapıyorum? Ne yapmam gerekir? Nereye doğru gidiyorum? gibi soruları sormanın zamanı geldi de geçiyor bile. Bu tür içsel sohbetlerinizi lütfen Hasret.Gen.Tr odalarımızda da belirtin ki diğer insanlar da sizden faydalansın, boş ve gereksiz muhabbetlerden geri dursunlar. Elinizde kocaman akıllı telefonlarla mobil sohbet odalarımıza bağlanarak görüş ve fikirlerinizi pek ala beyan edebilirsiniz. İletişim doğru yönde kullanılırsa çok güzel bir icat, ama farklı ve zararlı amaçla kullanılırsa başınıza türlü çeşit belalar da gelebilir.

Admin 574
Cevap bırakın

Kategoriler
kategoriler
Genel Kurallar
kurallar
kuralSohbet odalarımız +18 yaş kullanıcılar için uygundur. 18 yaş altı kullanıcıların girmesi yasaktır!
kuralKanallar içerisinde küfür etmek, devlet görevlilerine hakaret etmek siyasi propaganda yapmak yasaktır!
kuralYaşadığınız soru, destek veya takıldığınız yerlerde #help kanalını kullanabilirsiniz.
kuralKanal yetkililerinin yaptığı uyarı dikkate almayan kişiler kanaldan tamamen uzaklaştırılacaktır.
söz
yukarı