Sohbet Girişi
FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Sohbet İnternet ve Chat Dünyası

Sohbet İnternet ve Chat Dünyası

Teknolojik Gelişmeler ve İnsan Hayatına Etkileri Sohbet, İnternet

Sohbet internet Teknolojilerinin artması, hemen her şeye çabuk ulaşmak oldukça kolaylaştı. İnsanlar vakitten tasarruf eder hale geldiler. Eskiden bulaşık, çamaşır vs elde yıkanırdı ben iyi hatırlıyorum. Şimdi çamaşır ve bulaşık makinaları çıktı o çile sona erdi, ev hanımlarımız rahat nefes almaya başladı. Artık elimizdeki akıllı telefonlarla her yere ulaşır hale geldik. Yemek yemek için dışarıya çıkmaya gerek yok, hemen en yakın lokantayı ara, en leziz yemekler evine gelsin. Tabi bunlarla sınırlı değil, bizler öğrenciyken öğretmen ödev verdiğinde kütüphanelerde dolaşır, konunun içeriğine ulaşmaya çalışırdık.

Artık internet derya deniz, her aradığını rahatlıkla bulabilirsin. Kitaplara gömülme derdi bitti. Teknolojik gelişmeler hayatımızı kolaylaştırdı. Kolaylaştırdı derken elbette zararlı yönleri de var bizi tembelliğe itti. Oturduğumuz yerden işleri bitirmeye başladık, banka havalesini bile evden, telefondan rahatlıkla yapıyoruz. Hiç hareket etmeye tahammülümüz yok, yiyelim içelim küp gibi oturalım, nasıl olsa internet tüm dertlerimize deva. Bu nedenle günümüz insanı hareket etmemekten dolayı şişman ve obez bir hal aldı.

Teknoloji İle Ayağımıza Gelen Sohbet ve Chat Kültürü

Tabii ki boş zaman artınca insanlar bir şeylerle avunma, meşgul olma yoluna gittiler. İnternet dünyasında sörf yaparken irili ufaklı açılmış sohbet sitelerini keşfettiler. Akın akın buralara doluşmaya başladılar. Bir yandan annesinin veya eşinin getirdiği üzümlü keki mideye indirirken, bir yandan da chat yapmaya başladılar.


Önceki yıllara göre chat sohbet odalarının şekli şemali de gelişti, bu siteler de çağın gerektirdiği teknolojik hamlelerle kendilerini yenilediler. Artık akıllı telefona uygun olmayan hiç bir chat sohbet sitesi kalmadı. Eskiden mirc sicript kulanılırdı. Gerçi alışkanlık olmuş ben hala mirc sicript kullanıyorum. Fakat akıllı telefon vs derken internet sohbetleri daha kolay bir hal aldı. Artık mahalle sohbetleri, pencereden pencereye komşu huuu ne yapıyorsun gibi bağırıp çağırmalar kalktı. Aslında internet sayesinde bizler insanlığımızı unuttuk, hatır gönül kalmadı eski muhabbetler dostluklar kalmadı. Fakat bir virüs bize sevdiklerimizle daha çok ilgilenmemizi, onlarla sohbet etmemizi acı bir şekilde hatırlattı. Corona virüsünden bahsettiğimizi anlamışsınızdır. Bu virüsü fırsata çevirelim, aile fertlerimize daha fazla vakit ayıralım. Bir başka makalede görüşmek ümidiyle hoşçakalın.

Admin 579
1 Yorumlar
İngilizce Sohbet | İngilizce Chat Muhabbet | Hasret.Gen.Tr

[…] sohbet edebilmek için günlük yapılan diyaloglara tanıdık olmanız gerekir. Bunu yaparken anlık sohbetleri olağan akışına bırakmanız gerekmektedir. Özellikle İngilizce alt yazılı filmleri, […]

Cevap bırakın

Kategoriler
kategoriler
Genel Kurallar
kurallar
kuralSohbet odalarımız +18 yaş kullanıcılar için uygundur. 18 yaş altı kullanıcıların girmesi yasaktır!
kuralKanallar içerisinde küfür etmek, devlet görevlilerine hakaret etmek siyasi propaganda yapmak yasaktır!
kuralYaşadığınız soru, destek veya takıldığınız yerlerde #help kanalını kullanabilirsiniz.
kuralKanal yetkililerinin yaptığı uyarı dikkate almayan kişiler kanaldan tamamen uzaklaştırılacaktır.
söz
yukarı