Sohbet Girişi
FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Canlı Sohbet ve Chat Nasıl Yapılır

Canlı Sohbet ve Chat Nasıl Yapılır

Canlı Sohbet ve Chat siteleri, insanların birbirini görmeden rahat bir şekilde farklı kişilerle sohbet edebileceği sohbet ortamlarıdır. Bu sitelere olan talep sürekli artmakta ve söz konusu siteler de kendilerini geliştirmektedir. Böylece insanların beklentileri daha etkin bir şekilde karşılanmaktadır. Chat yapan insanların temel amacı da canlı olarak sohbet yapabilmektir.

Canlı Sohbet Seçenekleri

Canlı sohbet denildiği zaman insanların aklına farklı şeyler gelmektedir. Bu ifade ile tam olarak anlatılmak istenen ne ise ona göre farklı seçeneklere yönelmek gerekecektir. Canlı ifadesi daha çok anlık olarak anlaşılmaktadır. Anlık sohbet ise neredeyse bütün chat ve sohbet siteleri tarafından sağlanmaktadır. Yapılan yazışmalar anlık olarak karşıdaki kişilere aktarılmakta ve cevaplar da bu şekilde iletilmektedir.

Canlı chat, ilk olarak insanların aklına yukarıdaki ifadeleri getirse de insanlar genellikle “canlı” ile “görüntülü” ifadesini kastetmektedir. Görüntülü sohbet için ise birçok chat sitesi bulunmakta ve insanlar bunlar üzerinden karşıdaki kişiler ile görüntülü olarak görüşebilir.

Chat ve İrc Kavramı Nedir

Chat denildiği zaman IRC sistemi direkt akla gelmektedir. Uzun yıllardır kullanılan bu sistemde, kişiler yazılı olarak birbiri ile iletişim kurabilmektedir. mIRC üzerinden giriş yapılan bu sistemde bulunan chat odaları sayesinde insanlar, kendi düşünce yapısındaki insanları çok daha rahat bir şekilde bulabilmektedir. Bütün bu avantajlara rağmen canlı yani görüntülü sohbet için bu sistemin uygun olmadığı bilinmektedir. Burada, kişilerin birbiriyle görüntülü olarak sohbet etmesi mümkün değildir.

Görüntülü sohbet yapmak isteyen kişiler için farklı chat siteleri vardır ve bunlar web tabanlıdır. Bu sitelerin teknik özellikleri sayesinde, çok rahat bir şekilde karşıdaki kişilerle anlık olarak görüntülü konuşmak mümkündür. Böylece insanlar, konuştukları kişilerin genel görünümü direkt görme fırsatı yakalamakta ve nispeten daha iyi tanıma imkanı yakalamaktadır.

Yukarıda canlı sohbet ile akla gelen seçenekler hakkında genel bilgiler yer almaktadır. İnsanların bu noktada, canlı ifadesi ile tam olarak neyi aradıklarını bilmesi ve chat sitesi arayışını da buna göre yapması gerekiyor. Böylece istedikleri özelliklere sahip olan siteleri çok daha hızlı bir şekilde bulmuş olacaklardır. Hasret.Gen.Tr sitemizde sadece yazılı sohbet yapılmaktadır. Görüntülü sohbet yapılmamaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Admin 765
Cevap bırakın

Kategoriler
kategoriler
Genel Kurallar
kurallar
kuralSohbet odalarımız +18 yaş kullanıcılar için uygundur. 18 yaş altı kullanıcıların girmesi yasaktır!
kuralKanallar içerisinde küfür etmek, devlet görevlilerine hakaret etmek siyasi propaganda yapmak yasaktır!
kuralYaşadığınız soru, destek veya takıldığınız yerlerde #help kanalını kullanabilirsiniz.
kuralKanal yetkililerinin yaptığı uyarı dikkate almayan kişiler kanaldan tamamen uzaklaştırılacaktır.
söz
yukarı