Arnavutköy Chat Siteleri


Arnavutköy Chat Siteleri

Arnavutköy Chat Siteleri Mobil Sohbet Odaları

Sizde Chat Sohbet Odaları farkı ile yeni arkadaş edinebilir, Arnavutköy Chat Siteleri Mobil Sohbet Odaları ayrıcalıkları sayesinde yalnızlığınıza son verebilirsiniz. Chat sayfamıza katılıp gelişmiş arama bölümü ile aradığınız özelliklerde bay bayan kullanıcılar ile tanışıp telefon görüşmesi yapabilirsiniz. Bu sayede ileriye dönük sağlam bir arkadaşlığın ilk adımlarını sohbet Chat siteleri adresimiz ile atmış olursunuz. Hemen sende aramıza katıl. Özgürce Chat yapmanın ayrıcalıklarını yaşa. En önemlisi bedava sohbet keyfini sende yaşa.

Arnavutköy, İstanbul’un Avrupa Yakası’nın merkezi sayılabilecek bir mevkide 41 derece Kuzey enlemi ile 28 derece Doğu boylamının kesiştiği noktada yer almaktadır. Kuzeyinde Karadeniz, güneyinde de Sazlıdere Barajı bulunmaktadır. İstanbul’un ciğerleri tabir edilen ormanlık alanlara sahip olan Arnavutköy’ün çevresindedir.  Boğazköy, Bolluca, Taşoluk, Haraççı gibi beldeler bulunmaktadır. Tarihte, Osmanlı İmparatorluğu’nun Avrupa’ya düzenlediği seferlerde kullandığı yol olarak da bilinir. Eski Edirne Asfaltı’da Arnavutköy’ün merkezinden geçmektedir.

Arnavutköy Chat Siteleri Ücretsiz Arkadaşlık Hizmetleri

Resmi Gazetede 22 Mart 2008 tarihinde yayınlanan İlçe Kurulması ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmıştır. Hakkındaki Kanun ile birlikte resmen ilçe olan Arnavutköy, Avrupa Yakası’nın yüzölçümü en büyük ilçelerinden biri haline gelmiştir. Önceki nüfusu 60 bin olan Arnavutköy’ün ilçe olmasıyla birlikte nüfusu 140 bin kişiye ulaşmıştır. İstanbul’un Avrupa Yakasının içme suyunu karşılayan Durusu Gölüdür. Sazlıdere Barajını da içine alan Arnavutköy’ün yüzölçümü ise 506,52 km²’ye kadar genişlemiştir. Genç ilçe çevresinde bulunan Boğazköy, Bolluca, Taşoluk, Haraççı, Durusu veya Hadımköy beldelerinin birleşiminden oluşturulmuştur.

Tüm bunların yanı sıra Arnavutköy sahip olduğu su potansiyeli ile İstanbul’un bir çok ilçesini geride bırakmaktadır. Başta Durusu Gölü olmak üzere Sazlıdere Barajı ile kuzeyinde mesire yeri olarak kullanılır.  İstanbulluların hoşça vakit geçirebildiği irili ufaklı bir çok gölet bulunmaktadır. Yeşil alanları, piknik alanları, mesire yerleri ve ormanlarıyla Arnavutköy gelir. Zira İstanbulluların özellikle hafta sonları sıkça ziyaret ettiği yerlerin başında gelmektedir.

Arnavutköy Chat Siteleri Seviyeli Muhabbet Sayfası

Arnavutköy’ün yerleşim yeri olarak kurulduğu tarihi saptamak güç. Ancak arşivlerden çıkan haritalardan bölgenin 1850’li ve 1890’lı yıllarda dahi (Arnaout Kevi) Arnavutköy ismiyle anıldığı bilinir. Çünkü Haritalarda da bu isimle yer aldığı bilinmektedir. Daha detaylı bilgilere ise 1920’li yıllardan itibaren ulaşılabilmektedir.

Arnavutköy, mübadeleden (yaşayan halkların değişimi) önce yaklaşık 180 haneden oluşan Rum köylülerin yaşadığı ve şimdilerde “Eski Köy” , “Köy içi”, “Aşağı Köy” gibi değişik adlarla anılan bir bölgede yer alıyordu. 1923 Lozan Anlaşması çerçevesinde, Yunanistan ve Türkiye Cumhuriyeti arasında yaşan halkların değişimi “mübadele” protokolünün imza altına alınmıştır. Birlikte karşılıklı göçler başlamıştır. Halkların karşılıklı değişimini öngören Protokol gereği bu bölgede yaşayan Rum Köylüler Yunanistan’a yerleşmiş. Yunanistan Drama bölgesinde yaşayan Müslüman Türkler ise bu bölgeye yerleştirilmişlerdir.

Türkler, bu bölgeye yerleşim esnasında Rum köylüleri ile 2 ay beraber yaşamak zorunda kalmışlardır. Daha sonra Rumlar kendilerine ait bir kilisenin de bulunduğu yere gelirler. Bu bölgeden evlerini bırakarak anlaşma gereği kendi topraklarına göç etmişlerdir.

Arnavutköy Chat Siteleri Bedava Chat Sayfası

Eski dönemlerde bu bölgede yaşayan Arnavut bir köylü Arnavutköy’ün isim babası olarak bilinir. Şöyle ki; bölge en eski dönemlerinden bu yana Edirne’ye ve dolayısıyla Avrupa’ya gidiş güzergâhı üzerinde yer almıştır. Yol üzerinde oluşu ve burada bir Arnavut’un yaşamasından dolayı bu güzergâhtan geçenler zamanla bu mevkie Arnavut’un Köyü ismini takmışlardır. Geçen süre içerisinde de “Arnavut’un Köyü” “Arnavutköy” olarak değişmiş ve halkın diline bu şekilde yerleşmiştir.

Bir tane okul ve bir tane bakkalı olan yolcuların konakladığı han ve kahvehanesi olan köyde ulaşımın ve yolların bulunur. Dolayısıyla İstanbul’a at arabaların kullanıldığı araçlarla konvoy yapılarak gidilebiliyordu. Kaliteli Chat hizmetinden sende faydalan. Zira burada Sohbet Çok kolay. En önemlisi bedava sohbet muhabbet yapılıyor almasıdır. Dolayısıyla mobil sohbet siteleri sayesinde hemen sohbete katılabilirsin.  İnternet üzerinden tanışmanın en kolay yolu sohbet odaları olmuştur. Çünkü Burada binlerce kullanıcı ile tanışabilirsin. Bunun dışında aradığın arkadaşlık ortamı sayesinde bol bol sohbet ederek keyifli zaman geçirebilirsin.  Sohbet Chat yapmak artık çok kolay. Tanışmak konuşmak arkadaş olmak çok kolay. İstediğin zaman sohbet siteleri adresimize giriş yapabilirsin.  Dolayısıyla sende sohbet et, Chat yap. Zamanın en kaliteli sohbet odalarını keşfet. Seviyeli sohbet sizleri bekliyor.

Arnavutköy Chat Siteleri

Arnavutköy Chat Siteleri


Bir cevap bırakın.

Kategoriler