Bornova Chat Sohbet Sitesi


Bornova Chat Sohbet Sitesi

Bornova Arkadaşlık Ortamı Chat Sohbet Sitesi

En keyifli zamanları geçirip tanışabileceğiniz insanlara kolay ulaşalım sağlamak için hemen giriş yap. Bornova Chat sohbet sitesi İzmir’in en seviyeli arkadaşlık platformudur. Tamamen ücretsiz olan sitelerimiz aynı zamanda %100 Türkçedir. Kesintisiz sohbet, chat, muhabbet için hemen bağlanabilirsin. Çünkü Kayıtsız ücretsiz mobil sohbet imkanlarından sende faydalan. En önemlisi Aradığın arkadaşı, sohbeti burada bulabilirsin.

İzmir’in kuzeydoğusunda, Yamanlar Dağı eteğinde, 380 kuzey enlem ve 270 derece boylam üzerinde bulunan Bornova, İzmir’e 8 km. uzaklıktadır. 2012 yılı Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi kapsamında nüfusu 423.063 kişidir.

Deniz seviyesinden yüksekliği yerleşim alanlarında 20 ile 200 metre arasında değişmektedir. Bu yükseklik dağlık bölgelerde 600 m’ye kadar çıkmakta hatta aşmaktadır. İlçe Merkezinin güneyinde yer alan geniş düzlük, Bornova Ovası; Bozalan, Hacılarkırı, Karasuluk, Mersinli ve Bayraklı Ovalarının birleşmesinden oluşmaktadır. Bu ovalar genelde yamaçlardan inen suların getirdiği alüvyonların birikmesiyle oluşmuştur. İlçenin yüzölçümü 220 km2’dir. İlçede Akdeniz iklimi hâkimdir. Yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlıdır. Yaz mevsiminde imbat ve poyraz rüzgârları etkilidir. Kışın ise karayel, yıldız ve poyraz rüzgârları kuru soğuk getirmektedir.  600 metreye kadar olan yüksekliklerde Kızılçam ormanları, daha yüksekler de ise Karaçam ormanları bulunmaktadır. İlçede yer alan ormanlık alanlar su yönünden oldukça zengindir.

İzmir Bornova Chat Sohbet Sitesi

Zamanınızı seviyeli sohbet yaparak geçirmek ister misiniz? Zira sizlerde yeni dostlar edinmek veya sevgili bulmak tanışmak için sohbet siteleri adresimize uğrayabilirsiniz. Yamaçlardan akan sular yer altı suları ve yağışlarla beslenen akarsular bulunmaktadır. Manda Çayı, Kavaklıdere Çayı, Şeytanderesi Çayı, Bornova Çayı, Nif Çayı önemli akarsulardandır. Yamanlar Dağı üzerinde İkizgöl yer almaktadır. Bu Çam ormanları arasında İlçe’nin önemli dinlenme alanlarından birini oluşturmaktadır.

Bilinen en eski adı “Birun-u Abad” olan Bornova’da yerleşim Hellenistik çağda başlamıştır. İsmi Osmanlı kayıtlarında Birunabad olarak geçmiş ise de, Farsça “dış, harici” anlamına gelen “birun” kelimesinin, genellikle yer isimlerinde bir özel isimle birlikte kullanılan “-abad” takısı (İslamabad, Haydarabad gibi) ile pek uyuşmaması, Birunabad’ın başka bir ismin tahrif edilmiş veya uyarlanmış şekli olabileceğini düşündürmektedir. Dolayısıyla en keyifli zamanları yaşayacağınız arkadaşlık ortamımıza sizleri de bekliyoruz. Eğlenceli sohbet ortamları, Oyun ve radyo kanalları ile kesintisiz Chat hizmeti sunmaktayız. Zira burada insanlar ücretsiz sohbet etmektedirler. En önemlisi Kayıtsız sohbet etme imkanıdır. Chat odaları sizlere bedava sohbet muhabbet etme olanağı sağlamaktadır. Bu nedenle sizlerde arkadaşlık sohbet odaları ortamına giriş yaparak ücretsiz muhabbet etmeye başlayabilirsiniz.

Bornova Chat Sohbet Sitesi

Bornova Chat Sohbet Sitesi


Yazar: Admin

Yayınlanma Tarihi: 08 Nisan 2021

Kategori: Chat

Görüntüleme: 260 Defa

Etiketler:

Bir cevap bırakın.

Kategoriler