Sohbet Girişi
FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Ardahan Chat Sitesi

Ardahan Chat Sitesi

Ardahan Chat Sitesi Arkadaşlık Ortamı

Ardahan Arkadaşlık Ortamı ile karşınızdayız. Burada doyasıya muhabbet edebilirsiniz. Ücretsiz Ardahan Chat sitesi ile sizlerde kaliteli sohbetin ayrıcalıklarını yaşayın.

Coğrafyası: Kuzeyde ve doğuda Gürcistan toprakları, güneyde Kars, batıda Artvin ve Erzurum illeriyle sınırlıdır. İlin en önemli akarsuyu Kura ırmağı, en büyük gölü üçgen biçimli Çıldır gölüdür. Van gölünden sonra Doğu Anadolu Bölgesinin ikinci büyük gölü olan Çıldır, lav akıntısı sonucunda oluşmuş bir “lav seti gölü” dür. Suları tatlı olan göl aralık ve nisan ayları arasındaki dönemde yer yer donmaktadır.

İklimi: Karasal iklime hâkim olup kışları uzun, sert ve kar yağışlı, yazları ise kısa ve serindir. Yalnızca etrafı dağlarla çevrili olan ve ortalama 900 m. yükseklikte bulunan Posof ilçesi mikroklimatik iklim koşullarına sahip olup, kışları yumuşak ve yağışlı, yazları ise sıcak geçmektedir.

Ardahan Sohbet Odaları

Ardahan sohbet odaları kullanıcılarına bedava chat yapmaları için hazırlanmıştır. Tamamen ücretsiz chat hizmeti sunmaktadır. Bu sayfa ile kaliteli sohbet başta olmak üzere seviyeli sohbet yapmak mümkündür.

Herkese uygun chat siteleri bulunan bu web sayfası içerisinde samimi muhabbet ortamını da sizler kolaylıkla oluşturabilirsiniz. Sohbet siteleri içerisinde en hızlı chat yapabileceğiniz adresler arasında bulunmaktayız.

Bu web adresi içerisinde sohbet chat muhabbet kelimelerinin anlamlarını yaşayacaksınız. Chat odaları insanların konuşabildikleri arkadaş buldukları en güvenilir internet adresidir.

Tarihçesi: Ardahan ili, 27 Mayıs 1992’ de çıkarılan yasayla, Türkiye Cumhuriyeti’ nin 75. ili olarak kurulmuştur.

Ardahan Kalesi’ nde yapılan araştırmalar, yörede Eski Tunç Çağı’ na ait kalıntıları ortaya koymaktadır. Eski adı Artan’ dır. Ardahan Kalesi uzun yıllar, Osmanlı topraklarını Kafkasya yönünden gelen saldırılara karşı korumuştur.

Şu Konular ilginizi çekebilir :


Ardahan Sohbet Ortamı

Ardahan sohbet ortamı siz değerli kullanıcılarına canlı sohbet imkânı sunuyor. Yüzlerce bay bayan insanın online sohbet ettikleri bir chat platformudur. Sohbet siteleri insanların yeni arkadaşlar bulduğu muhabbet ettiği en güncel ve kullanışlı bir sohbet sayfasıdır.

1878 Ayastefanos Antlaşması’ yla Rusya’ ya verilen yöre, 1918 Brest-Litovsk Antlaşması’ yla geri alınmıştır. Yerleşim, 26 Nisan 1919’ da Gürcülerin işgaline uğramış, 23 Şubat 1921’ de Türkiye topraklarına katılmıştır.

Ne Yenir: Ardahan’ ın kaşar peyniri ve balı ülke çapında isim yapmıştır. Elma dolması, evelik aşı, pişi, bozbaş, kuymak, ekmek aşı ve helvası en ünlü yemek türleridir.

Ne Alınır: Halıcılık ve gümüş işlemeciliği ildeki en önemli el sanatlarındandır. Yöre motiflerini taşıyan gümüş kemer, başlık ve takılar yöreye gelen turistlerin ilgisini çeken hediyelik eşyalardır.

Karayolu: İlin Karadeniz Bölgesi’ ne açılımını sağlayan tek yol Ardahan-Şavşat Karayolu’ dur. Ancak gerek yol güzergahının dağlık olması, gerekse yolun bozuk olması nedeniyle kış aylarında sık sık ulaşıma kapanmaktadır. Bu yola alternatif olarak düşünülen Ardahan-Yalnızçam-Ardanuç Karayolu ise hem mesafe hem de coğrafi bakımdan elverişli şartlara sahiptir. Bu yolun tamamlanması ile ilin Karadeniz Bölgesi ile bağlantısı kolaylaşacaktır.

Ardahan Chat Sitesi

Ardahan Chat Sitesi

Admin 540
Cevap bırakın

Kategoriler
kategoriler
Genel Kurallar
kurallar
kuralSohbet odalarımız +18 yaş kullanıcılar için uygundur. 18 yaş altı kullanıcıların girmesi yasaktır!
kuralKanallar içerisinde küfür etmek, devlet görevlilerine hakaret etmek siyasi propaganda yapmak yasaktır!
kuralYaşadığınız soru, destek veya takıldığınız yerlerde #help kanalını kullanabilirsiniz.
kuralKanal yetkililerinin yaptığı uyarı dikkate almayan kişiler kanaldan tamamen uzaklaştırılacaktır.
söz
yukarı