Sohbet Girişi
FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Tehlikeli Sohbet Odaları

Tehlikeli Sohbet Odaları

Tehlikeli Sohbet Sitelerinden Uzak Duralım

Tehlikeli Sohbet odalarından mümkün mertebe uzak durmak. Buralara takılmamak gerektiğini daha önce defalarca çeşitli makalelerimizde ifade etmiştik. Sohbet odalarının bugünün ve çağın en etkili iletişim ortamının büyük bir parçası olduğu gerçeğini inkar etmek olası değildir . Ancak, insanların farkında olmadığı çoğu ortam sohbet odalarında tehlikeler mevcuttur.

İnsanlarla kolay iletişim kurmak açısından yararları olsa da, kullanıcılar tarafından dikkat edilmeyen hususlar onların mağduriyetine de sebep olmaktadır. Bu tür sohbet sitelerinde dikkatsizce verdiğimiz özel bilgiler ileride size şantaj, tehdit, dolandırıcılık olarak dönebilir. O zaman yine aynı şeyi söylüyoruz, kim olursa olsun hiç kimseye özel ve kişisel bilgilerinizi vermeyiniz.

Online Sohbet Odaları ve Faydaları

Bir online sohbet odasının birincil faydası, yabancı insanlarla anlık olarak iletişim kurma yeteneğidir. Fakat kullandığınız sohbet odası sizce ne kadar güvenilir? Eğer değilse ne olur?

Bizler Hasret.Gen.Tr ekibi olarak güvenliğin ne olduğunu biliyoruz ve şu an piyasada yer alan yüzlerce sohbet sitesinden daha güvenliyiz, bundan kesinlikle emin olabilirsiniz. Kurumsal bir chat sitesi olma yolundaki hazırlıklarımız tüm hızıyla devam etmektedir.

Bunu göz önünde bulundurarak, online sohbet odalarının tehlikelerini daha iyi anlamak önemlidir. Güvenlik eksikliği, bilginin ele geçirilebileceği anlamına gelir. Bu, almak istediğiniz bir risk midir? Olmamalı. İstediğiniz son şey, özel bilgilerin yanlış kişinin eline geçmesidir. Sohbet sitelerinde yanlış insanların, bilgisayarınıza ulaşmasına izin vermeyin, şüpheli dosya transferi isteklerini kabul etmeyin.

Gençler Sohbet Odaları

Yeni biriyle konuşmak söz konusu olduğunda, gençler genelde online platform ve mesajlaşmayı tercih ederler. Çok sayıda online sohbet internet sitesi var ve bunların çoğu katılmak için herkese bedava erişim sağlıyor. Çocuğunuz için ne kadar keyifli olursa olsun, çocuğunuz bu tür online sohbet odalarının tehlikelerinin farkında değil. İnternet, sonsuz tehditlere ev sahipliği yapar ve çocuğunuzla iletişim kurmaya ve onlarla arkadaş olmaya çalışan olağanüstü sayıda insan vardır. Bazıları gerçek olabilir. Ancak, maksimum kullanıcılar kötü bir niyetle internette burada.

Gençler çoğunlukla online sohbet odasına ilgi duyarlar. En büyük unsurlardan biri, onlara yeni insanlarla konuşma özgürlüğü, biriyle flört etme heyecanı, herhangi insanlarla arkadaş olma ve kendi sanal alanlarının onlar için çok önemli olmasıdır. Bu yüzden; çocuklar cep telefonlarına çeşitli programlar indirir. Bu yaştaki gençler çevrelerini çok merak ediyorlar. Sürekli olarak yeni ve çekici şeyler arıyorlar ve genç arkadaşlık programları bunlardan biri. Gençlerin ebeveynleri her zaman çocuklarının güvenilirliği konusu ile ilgili endişe duyarlar. Anlaşılır biçimde, ebeveynler, çocuklarının siber zorbalığın ya da diğer herhangi bir online tehdidin kurbanı olabileceğini bilerek endişeleneceklerdir.

Online Tehlikeli Sohbet Odaları

Ücretsiz online sohbet odalarında, gençler kiminle konuştuklarının farkında değildir. Genç bir çocuk, bir genç kızla sohbet ettiğini düşünebilir, yalnız gerçekte, bir kız gibi davranan ve sohbet eden yaşlı bir adam olabilir. Bu örnekler sık görülür. Yabancılarla online buluşmak her zaman keyiflidir, yalnız bu yabancılarla ne kadar güvenilir? Bazı tehlikeleri öğrenelim.

  1. Gençler basit bir hedef olabilir

Yırtıcılar her yerdedir ve hatta online sohbet odaları bile bedava değildir. Kötü niyetli bir kişi, başkası gibi davranarak çocuğunuzla temasa geçebilir. Çocuğunuzdan özel bir odaya gitmesini isteyebilir ve en kötüsü ondan gerçek hayatta buluşmak isteyecektir. Kimse çocuğunuzun kiminle konuştuğunu bilmediğinden, avcıların avlarını yakalamaları daha basit hale gelir.

  1. Çocuğunuzun hesabını kesmek

Bu sohbet odalarındaki en yaygın problemlerdan biri, dikkatle izlenmemesi ve şifrelenmemesi. Bu, bütün hackerlara sohbet programını kesmek için basit bir davetiye olduğu anlamına gelir. Bu hackerlar yapıldıktan sonra çocuğunuzun şahsi bilgilerini bile çalabilir.

Tehlikeli Sohbet Odaları Ebeveynler Tarafından Engellenebilir

Çocuklarınız için birçok güvenilir olmayan uygulama olduğunu bilerek, bir ebeveyn olarak harekete geçmeniz gerekli hale gelir. İnternet bile erişkinler için güvenilir bir yer değil, bu yüzden çocuğunuz için ne kadar tehlikeli olabileceğini hayal edin! Çocuğunuzun online sohbet odalarına katılmak için akıllı telefonunu kullanıyor olabileceğini görebilir ya da hissediyorsanız, cep telefonu kullanımını kontrol etmenin zamanı gelmiştir. Onlara telefonlarını kullanma özgürlüğü verin, yalnız şüphe duyduğunuzda, kullanmalarını istemediğiniz ya da onlar için güvenilir olmadığını düşündüğünüz programları engelleyin.

Admin 764
Cevap bırakın

Kategoriler
kategoriler
Genel Kurallar
kurallar
kuralSohbet odalarımız +18 yaş kullanıcılar için uygundur. 18 yaş altı kullanıcıların girmesi yasaktır!
kuralKanallar içerisinde küfür etmek, devlet görevlilerine hakaret etmek siyasi propaganda yapmak yasaktır!
kuralYaşadığınız soru, destek veya takıldığınız yerlerde #help kanalını kullanabilirsiniz.
kuralKanal yetkililerinin yaptığı uyarı dikkate almayan kişiler kanaldan tamamen uzaklaştırılacaktır.
söz
yukarı