Sohbet Girişi
FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Fransa Sohbet

Fransa Sohbet

Fransa sohbet Fransa Sohbet Odası Fransa’daki Türkler Sohbet

Her ülke girişine açık olan sohbet odaları ile tüm dünya üzerinden sohbet sitelerimize giriş yapılmaktadır. Fransa Sohbet ve Fransa Sohbet odaları ile Chat yapmaya başlayın.

İstediğin zaman istediğin yerden mobil chat siteleri ortamımıza giriş yapabilirsiniz. Sizlerde hemen cep telefonlarınız ile sohbet muhabbet kanalına giriş yaparak eğlencenin ve mutluluğun keyfini çıkartın. Özellikle Fransa Cumhuriyeti; mimarisi, kültürel zenginliği, yapıtları ile Avrupa’da ‘sanatın kalbi’ olarak bilinmektedir. En önemlisi Tarihi ve doğal güzellikleri sayesinde turizm açısından çok gelişmiş durumdadır.

Bilindiği üzere Başkenti ülkenin simgesi haline gelen ve her sene milyonlarca turistin ziyaret ettiği Eyfel Kulesi’nin yer aldığı Paris’tir. Ben burada sohbet etmeyi çok seviyorum. Paris aşıklar şehri aşkların yaşandığı şehir. Sende burada sohbet etmek istersen hemen katıl. Ünlü yazar Victor Hugo’nun ‘Notre Dame’ın Kamburu’ adlı romanıyla halk tarafından daha da tanınmaya başlayan, Paris’te yer alan Notre Dame Katedrali mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir. Leonardo Da Vinci’nin Mona Lisası da ülkenin en önemli müzesi olan Louvre Müzesi’nde bulunmaktadır.

Resmi dil Fransızcadır ayrıca yetmişin üzerinde dil ve lehçe de kullanılmaktadır. Para birimleri Euro’dur yerel saat Türkiye saatine göre 1 saat daha geridir. Fransa vize isteyen ülkeler arasındadır, gitmeden önce vize başvurunuzu yapmış ve Fransa’ya vize almış olmanız gerekmektedir. Batı Avrupa’da yer alır. Dünyanın pek çok yerinde denizaşırı toprakları vardır. İspanya, Andorra, Monako, İsviçre, Almanya, Lüksemburg, Belçika ve İtalya ile komşudur.


Şu Konular ilginizi çekebilir :


Fransa Sohbet Odası

Paris, Lyon, Marsilya, Toulouse, Bordeaux, Nice, Nantes, Cannes, Strasburg Ülkenin kuzeyinde ılıman iklim, güneyinde ise Akdeniz iklimi hüküm sürmektedir. Coğrafi çeşitliliğinden dolayı her mevsim gidilebilir. Yaz turizmi için ülkenin güney bölgesi tercih edebilirsiniz. Kışın gidilecek ise Alpler, Pireneler ve Auvergne bölgeleri tercih edilebilir diye düşünüyoruz.

Mutfak kültürü bölgelere göre değişiklik göstermektedir. Öne çıkan tatlar; dünyaca ünlü peynirleri ve şaraplarıdır. Son dönemlerde ülkemizde de oldukça yaygınlaşan Kruvasan, Fransız mutfağına ait bir yiyecektir.

Fransa’daki Türkler Sohbet

Fransa dünyanın ilk şarap ve likör üreticisidir. Fransızca, 1066 ve 1362 yılları arasında İngiltere’de 300 yıl boyunca resmi dil olarak kullanılmıştır.  Louvre Müzesi 1190 yılında Vikinglere karşı savunma amaçlı inşa edilmiştir.  Paris, zamanında bir Roman şehriydi ve ismi Lutetia’ydı. Paris hakkında daha fazla bilgi için Öğrenci Şehri Parismakalemize göz atabilirsiniz.  Afrika’da, Fransa’dakinden daha fazla insan Fransızca konuşur.

2015 yılından bu yana Fransa’da restoranlarda obeziteye karşı fast-food yasaklanmıştır. Paris’teki Eyfel Kulesi, 7 yılda boyanır. Fransa ile bütünleşmiş kruvasan, aslen Avusturya’da icat edilmiştir.  1996 yılında alınan bir kararla Fransız radyolarında çalan müziklerin en az %40’ı Fransız kökenli olmalıdır.  İtalya sınırı yakınında yaşayan bir milyon Fransız, İtalyanca konuşur.

Fransa’da 2016 yılından bu yana, marketlerin satılmayan yiyecekleri yok etmesi yasaklanmış ve bunun yerine hayır kurumlarına bağışlanması kararı alınmıştır. Fransa sohbet chat siteleri ile tüm dünya ülkelerinden canlı insanlar ile muhabbet edebilirsiniz. Bu sohbet sitesi içerisinde kendi ana diliniz ile konuşarak sohbet etmeye başlayın. En seviyeli sohbet odaları ile mobil sohbet hasret.gen.tr adresimizde sizlerledir.

 

 

Admin 682
Cevap bırakın

Kategoriler
kategoriler
Genel Kurallar
kurallar
kuralSohbet odalarımız +18 yaş kullanıcılar için uygundur. 18 yaş altı kullanıcıların girmesi yasaktır!
kuralKanallar içerisinde küfür etmek, devlet görevlilerine hakaret etmek siyasi propaganda yapmak yasaktır!
kuralYaşadığınız soru, destek veya takıldığınız yerlerde #help kanalını kullanabilirsiniz.
kuralKanal yetkililerinin yaptığı uyarı dikkate almayan kişiler kanaldan tamamen uzaklaştırılacaktır.
söz
yukarı