Sohbet Girişi
FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Şanlıurfa Sohbet Odaları

Şanlıurfa Sohbet Odaları

Şanlıurfa Sohbet Odaları

Türkiye’nin tarihi açıdan büyük katkı sağlayan göbekli tepe şehrinin ve peygamberler şehri Şanlıurfa Sohbet Odaları.

Şanlıurfa’da gezilmesi gereken 20 yer
Tarihi kent Şanlıurfa’da nereleri gezebilirim diye düşünenler için işte gezilecek 20 tarihi ve turistik yer.

1. Hz. İbrahim’in Doğduğu Mağara

Şanlıurfa Kalesi’nin kuzey kesiminde iki mağara bulunmaktadır. Bunlardan biri Hz. İbrahim’in doğduğu mağaradır. Şanlıurfa’nın en çok turist çeken ve Dergah da denilen bu mağaranın yakınında mescit, hücre ve havuzlarla birlikte küçük bir cami ve önünde havuzlu avlusu yer almaktadır.

2. Balıklıgöl

Hz. İbrahim (aleyhisselam), devrin zalim hükümdarı Nemrut ve halkının taptığı putlarla mücadele etmeye, tek tanrı (tevhid) inancını savunmaya başlayınca, Nemrut tarafından bugünkü Urfa Kalesinin bulunduğu tepeden ateşe atılır. Bu sırada Allah tarafından ateşe “Ey ateş, İbrahim’e karşı serin ve selamet ol” emri verilir. Bu emir üzerine, ateş suya ve odunlar da balığa dönüşür. Hz. İbrahim (aleyhisselam) bir gül bahçesinin içerisine sağ olarak düşer. Hz. İbrahim’in (aleyhisselam) düştüğü yer Halil-ür Rahman gölüdür. Şanlıurfa şehir merkezinin güneybatısında yer alan ve İbrahim Peygamberin ateşe atıldığında düştüğü yer olarak bilinen bu göl, kutsal balıkları ve çevrelerindeki tarihi eserler ile Şanlıurfa’nın turistler tarafından en çok ziyaret edilen yerlerindendir, Hz. İbrahim’in (aleyhisselam) doğduğu mağaranın bitişiğinde yer alan Mevlid-i Halil Camii’nin avlusu ve avlu kapısı Hacı Müslim Hafız tarafından 1947 yılında halkın yardımı ile yaptırılmıştır.

İçindekiler

Şanlıurfa Sohbet

Duygu ve düşüncelere yer verebileceğiniz en güzel ortamların bir numaralı adresinde sizlere burada 7 günün 24 saati boyunca en iyi şekilde hizmetler sağlayan site olduğumuz için burada ne bir ücret nede bir üyelik gerektirmeden tüm bay ve bayan üyelerimize hizmet sunmaktayız, Güneydoğu anadolu bölgesinde bulunan ve yazları çok sıcak kışları da ılık bir mevsim yaşayan ilimiz adı Şanlıurfa’dır herkes işinde ve gücünde ama bir yandan da kendi şehrinin bedava sitesine katılıp burada Sohbet etmekte dilerseniz sizlerde hasret.gen.tr sitemize katılarak burada tüm şanlıurfalı bay ve bayan üyelerle hemen tanışın, Bütün herkes burada ücretsiz faydalanmakta peki öyleyse sen nerdesin?

Şanlıurfa Sohbet Odaları

Şanlıurfa Sohbet Odaları

Admin 753
Cevap bırakın

Kategoriler
kategoriler
Genel Kurallar
kurallar
kuralSohbet odalarımız +18 yaş kullanıcılar için uygundur. 18 yaş altı kullanıcıların girmesi yasaktır!
kuralKanallar içerisinde küfür etmek, devlet görevlilerine hakaret etmek siyasi propaganda yapmak yasaktır!
kuralYaşadığınız soru, destek veya takıldığınız yerlerde #help kanalını kullanabilirsiniz.
kuralKanal yetkililerinin yaptığı uyarı dikkate almayan kişiler kanaldan tamamen uzaklaştırılacaktır.
söz
yukarı