Sohbet Girişi
FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Osmaniye Sohbet Kanalı

Osmaniye Sohbet Kanalı

Osmaniye Sohbet Chat Ortamı

Osmaniye sohbet sitelerini tanıyalım. Osmaniye sohbet Kanalı ile herkes doyasıya chat yapıyor. Bedava sohbet yapmak için sende web adresimize giriş yap.

Osmaniye’ nin İlçeleri: Bahçe, Düziçi, Hasanbeyli, Kadirli, Sumbas ve Toprakkale’ dir. Osmaniye Sohbet Kanalı kaliteli Chat sitesidir.

Coğrafyası: Osmaniye, Akdeniz Bölgesi’ nin doğusunda yer alır. Batıdan kuzeye doğru Orta Toroslar, doğu ve güneydoğu kesiminde Amanos (Gavur) dağları yükselir. Doğuda Gaziantep, güneyde Hatay, batıda Adana, kuzeyde ise Kahramanmaraş ile çevrilidir. Etrafını çevreleyen dağlarda irili ufaklı onlarca yayla bulunmaktadır.

İklimi: Akdeniz ikliminin hüküm sürdüğü Osmaniye’ de, yine Akdeniz bitkilerinin tamamına yakınını görmek mümkündür.

Tarihçesi: Kalkolitik ve ilk tunç çağlarında Lelegler adlı kavmin hüküm sürdüğü topraklarda daha sonraları Büyük Hitit devleti, Asur, Roma, Bizans, Selçuklular ve nihayet Osmanlı İmparatorluğu egemenliği altına girmiştir.

Cumhuriyetin ilanı ile vilayet olmuş, 1933 yılında tekrar ilçe olarak idari yapısını sürdürmüştür. 24 Ekim 1996 tarihinde eski hakkı iade edilmiş ve Osmaniye il statüsüne kavuşmuştur.


Şu Konular ilginizi çekebilir :


Osmaniye Sohbet Sayfası

Osmaniye sohbet sayfası aracılığı ile her ülke ve şehirden katılımcılar bir arada toplanmaktadır. Herkesi bir araya getirip sohbet etmelerini amaçlayan sohbet chat odaları adresimiz sayesinde yeni insanlar tanıyabilirsiniz. Farklı şehirlerden bayan bay kişilerle irtibat kurup iletişim halinde olmanın en hızlı yolu olan bu adrese sizlerde davetlisiniz. Chat sayfası içerisinde çeşitli oyun ve radyo kanalı ile eğlenceyi doyasıya yaşayabilirsiniz. Dolayısıyla Osmaniye Sohbet Kanalı içerisinde chat sohbet etmek bedavadır.

Ne Yenir: Yöre mutfağının en önemli malzemesi bulgurdur. Bu bakımdan yöresel yemeklerin çoğu bulgur ile yapılır; içli köfte, mercimek köftesi, çiğ köfte, kısır, sarmaiçi, bulgur pilavı, batırık gibi… Diğer belli başlı yemekler ise; tirşik (pancar), toğga, çiçcice (domatesli pilav), kuru fasulye, nohut yemekleri, lahana sarması, patlıcan dolması, yüksük çorbası, malota çorbası, tarhana çorbası, mevsim itibariyle çeşitli sebze yemekleri ve etli kömbedir. Ayrıca Ramazan Bayramında kuru kömbe ve pekmezli yapılır

Ne Alınır: Kök boya ile boyanan yünlerden yapılan Karatepe kilimleri, dünyaca ünlü olup yurt dışına ihraç edilmektedir.

Karatepe ve civarı köylerde, ailelerin el işçiliği ile tahtadan yapmış oldukları kaşık, çatal ve çeşitli süs eşyaları, el sanatlarının güzel örneklerindendir.

Osmaniye’ ye nasıl gidilir?

Karayolu: Terminal şehir merkezindedir. Otogar Tel: (+90-328 ) 814 12 26 / 117

Havayolu: Hava yolu ile ulaşım Adana ve Gaziantep illeri vasıtasıyla yapılabilmektedir.

Denizyolu: Denizyolu ulaşımı Osmaniye’ ye 75 km mesafede bulunan, İskenderun limanından yapılmaktadır. Osmaniye kaliteli sohbet siteleri adresine hemen bağlanıp bay bayan arkadaşlar ile chat yapabilirsiniz. En seviyeli sohbet platformu adresi ücretsiz muhabbet hizmeti sunuyor.

Osmaniye Sohbet Kanalı

Osmaniye Sohbet Kanalı

Admin 428
Cevap bırakın

Kategoriler
kategoriler
Genel Kurallar
kurallar
kuralSohbet odalarımız +18 yaş kullanıcılar için uygundur. 18 yaş altı kullanıcıların girmesi yasaktır!
kuralKanallar içerisinde küfür etmek, devlet görevlilerine hakaret etmek siyasi propaganda yapmak yasaktır!
kuralYaşadığınız soru, destek veya takıldığınız yerlerde #help kanalını kullanabilirsiniz.
kuralKanal yetkililerinin yaptığı uyarı dikkate almayan kişiler kanaldan tamamen uzaklaştırılacaktır.
söz
yukarı