Sohbet Girişi
FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Kalitesiz Sohbet Ortamı

Kalitesiz Sohbet Ortamı

Kalitesiz Chat ve Sohbet Ortamı

Kalitesiz sohbet ortamında bireylerin sağlıklı bir iletişim kurmasının mümkünatı yoktur. Çünkü rahatsız edici konuşmalar yahut yazışmalar tepkilerin büyümesine ve sohbet odalarında bir kaosun oluşmasına yol açar. Oda yöneticileri de eğer duyarsız ise, kullanıcılar oradan uzaklaşacak ve kaliteli bir chat ortamı sağlayan sitelere doğru yöneleceklerdir. Kaba, yoz ve çirkin yazışmaların yapıldığı bir sohbet sitesinde kaliteden ve refahtan bahsedilmesi biraz gülünç olabilir.

Kalitesiz Sohbet Ortamında Yapılan Çirkin Davranışlar

Maalesef bir çok sohbet sitesinde, kendini bilmez kişilerce yapılan kaba saba şakalar kullanıcıları ürküterek odalardan çıkmasına sebep olmaktadır. Hasret.Gen.Tr olarak zaten kurulma amacımızda kullanıcıyı rahat ettirecek, güven ve kaliteye kavuşturacak adımlara imza atmaktı. İşte bu nedenle Türkiye’nin en çok tercih edilen sohbet sitesi olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Başka sitelerden sitemize gelen kullanıcıların memnuniyeti ve övgüleri her türlü takdirin üzerindedir. Kalite ve güven odaklı çalışmalarımızın meyvelerini yemeye başladık. Gün geçtikçe artan kullanıcı sayısıyla Türkiye’nin gözde chat siteleri arasında yerimizi almayı başardık. Yöneticileriyle, kullanıcılarıyla Hasret.Gen.Tr bir aile sitesi gibi hareket etmektedir.

Kalitesiz Bir Sohbet Ortamından İlk Başta Yönetim Ekibi Sorumludur

Bir sohbet sitesinde yapılan yazışmaların şeklini mutlaka yönetim ekibinin hal ve davranışları belirler. Eğer yönetim ekibi yapılan yazışmalara, küfür ve flood dediğimiz ekranı kaplayan anlamsız sözlere, sataşmalara göz yumuyorsa orada kaliteden bahsedilemez. Böyle bir sohbet ortamında kullanıcının kalacağını, arkadaşlarını çağıracağını düşünmek ahmaklık olur. Şahsen ben yılların chat tutkunu olarak asla böyle bir sohbet sitesinde durmam hemen terk ederim. O yüzden yöneticilere büyük görevler düşmektedir.

Yetkilerin Yerinde ve Zamanında Kullanılması

Bir sohbet sitesinde tertip, düzen, nizam, intizam, disiplin gibi kurallara mutlak riayet edilmesi gerekir. Chat ve İRC kültüründe Admin olarak bilinen yöneticiler, yetkilerini kullanmaktan imtina etmemelidir. Yaptığı sohbetlerle odada bulunan diğer kullanıcıları rahatsız eden kişiyi susturmak veya odadan atmak konusunda tereddüt yaşamamalıdır. Olaylara kayıtsız kalan, misafir sanatçı gibi seyreden, öylesine yetki almış kişilerin görevine derhal son vermelidir. Güzel kardeşim madem yetki kullanmayacaksın, asayişi sağlamayacaksın hayırdır orada ne işin var?

Admin Komutları ve Uygulama Şekilleri

Aynı şekilde yetkilerini hangi durumlarda kullanacağını iyi bilmeli, yetkilerini kullanırken belirlenen sınırı aşmamalıdır. Shun komutu uygulanması yeterli olan bir konuda Zline, kline, gline, szline, gzline, akill, os killclones gibi komutların kullanılması yetkinin aşıldığına işaret eder. Aynı şekilde sohbet odalarına küfürlü bir nickname ile gelen kişiye de shun komutu uygulanması komik olur. Neden? kişinin yazmasını engelledin ama görsel olarak çirkin bir nickle odada bulunuyor ve diğer kullanıcılar bundan rahatsız oluyorlar. Bu yüzden yönetim ekibinin işini bilen olgun adamlardan seçilmesi gereklidir. Kıçı başı oynayan, şaşkın ördek gibi ne yaptığını bilmeyen kişilerden bırakın Admin, Balattaki meyhaneye garson bile olmaz.

Admin 721
Cevap bırakın

Kategoriler
kategoriler
Genel Kurallar
kurallar
kuralSohbet odalarımız +18 yaş kullanıcılar için uygundur. 18 yaş altı kullanıcıların girmesi yasaktır!
kuralKanallar içerisinde küfür etmek, devlet görevlilerine hakaret etmek siyasi propaganda yapmak yasaktır!
kuralYaşadığınız soru, destek veya takıldığınız yerlerde #help kanalını kullanabilirsiniz.
kuralKanal yetkililerinin yaptığı uyarı dikkate almayan kişiler kanaldan tamamen uzaklaştırılacaktır.
söz
yukarı