Sohbet Girişi
FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Etkili Sohbetler

Etkili Sohbetler

Etkili Sohbetler Ve Doğru Konuşma Sanatı

Etkili sohbetler, doğru ve etkili olmak için, bir sohbette her zaman konuşmanız gerekmez. Hatta susmayı bile öğreneceğiz. Etkili ve keyifli bir konuşmak için bir sohbet esnasında susabilmen lazım. Öyle bir anda susacaksın ki etrafa bakacaksın, mimikler yapacaksın, bazen sustuğunda yüzündeki mikro ifadeler çok etkilidir.

Etkili Sohbetler Esnasında Jest ve Mimikler

Bebek gibi kusuyomuş gibi suratını ekşitme, dudağının kenarında hafif bir gülüş muhteşem bir alaycılıktır. Kaliteli bir sohbet ortamı yansıtmak istiyorsan, mimiklerin küçük olmalı. Çok büyük abartı mimikler olmaz. Eş dost arasında bazı tipler görürsün, kahkaha atarken at gibi kişner, elini kolunu oynatır. O yüzden mimikler küçük olmalı. İnsanlar sizin konuşmayarak da bir şeyler onayladığınızı ya da onaylamadığınızı anlasınlar. Susarak bir çok riskten de kurtulabilirsiniz.

Etkili Sohbetler Esnasında Espri Yapabilmek

Satrantçta zugzveyn diye bir pozisyon vardır. Hareket etmesen oyunu kazanabilirsin. Hareket ettiğinde bütün avantajını kaybedersin, onun gibi bir şey. İnce espri yapmak. Espri yapabilmek çok önemli bir konu. Komik ve eğlenceli olmak bir sohbetin sosudur. Yani etfes bir et yemeği yaptığını düşün, onun üzerine çok güzel bir sos eklemesen olmaz. O yüzden ince espriler yapabilmelisin. Espriler, herkesin anlayacağı şekilde basit olmalıdır. Herkesi gülmeye zorlayacak aptal bir espri olmalı. İyi bir mizah yapabilmen için, iyi komik filmler, ya da komedi kitapları, mizah kitapları okuman lazım.

Sakın Fıkra Anlatma

Palyaçoluk yaparak, iki salak fıkra anlatarak insanları güldürebilirsin. Ama aslında insanlar anlattığın fıkraya gülmüyor, seni bir şebek gibi gördükleri için sana gülüyorlar. Sakın fıkra anlatmayın, fıkra anlatıp ilgi manyağı olmaya çalışan patatesler var. Bir de fıkra anlatırken senin kolunu alır sallar. Konuyu anlatırken sana yapışır, başlar okşamaya. Şimdi karşı cinssen hoş değil, aynı cinssek yine hoş değil. Kardeşim bana niye dokunuyorsun, beni niye elliyorsun, tamam herhangi bir korkum yok ama, muhabbet sırasında beni mıncırma.

Şurdan başlıyor okşaya okşaya gidiyor. Sohbet sırasında bir de kelimesel yakınlaşanlar var, canım, kuzum, bebeğim gibi sıfatlar var. Yahu sen delimisin bana bebeğim niye diyorsun, sen manyakmısın. Her kim olursa olsun bu şekilde hitap etmeyin. Adam garsona sesleniyor, kuşum bakarmısın diyor. Lütfen insanlara ismi dışında bir şeyle hitap etmeyin. Çok samimisindir kan kardeşindir olabilir, ama arkadaş muhabbetinde hemen kaynayanlar vardır, burhana buro, muzaffere muzo diyenler vardır.

Ben geveze diye tabir edebileceğiniz insanlardanım, annemin dediğine göre 9 aylıkken konuşmaya başlamışım, hala susmadım ve çok seviyorum. Aynanın karşısında konuşuyorum, konuşmalarım bittiği zaman şarkılar söylüyorum, sonra gidiyorum notlar alıyorum ve çıoğunlukla gün sonuna geldiğimde, yatma vaktinde sesim artık kısılıyor. Uykuda iken sustuğumu zannediyorsanız, uykuda da konuşmaya mütemadiyen devam ediyorum.

Admin 566
Cevap bırakın

Kategoriler
kategoriler
Genel Kurallar
kurallar
kuralSohbet odalarımız +18 yaş kullanıcılar için uygundur. 18 yaş altı kullanıcıların girmesi yasaktır!
kuralKanallar içerisinde küfür etmek, devlet görevlilerine hakaret etmek siyasi propaganda yapmak yasaktır!
kuralYaşadığınız soru, destek veya takıldığınız yerlerde #help kanalını kullanabilirsiniz.
kuralKanal yetkililerinin yaptığı uyarı dikkate almayan kişiler kanaldan tamamen uzaklaştırılacaktır.
söz
yukarı