Sohbet Girişi
FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Adana Chat Sitesi

Adana Chat Sitesi

Adana Chat Sitesi

Chat arkadaşı edinmek ister misin? Kullanıcıların rahat sohbet etmeleri için hazırlanan Adana Chat Sitesi arkadaşlık sitelerine hoş geldiniz.

Bu adres içerisinde yüzlerce yeni kullanıcı farklı il ve şehirlerden insanlarla iletişim kurup Chat yapabilirsiniz. Online sohbet etmek ve Canlı kullanıcılarla iletişim halinde olmanın en kolay yolu olan sohbet odaları adresimizle mümkündür. Şimdi sizlere kısaca Adana sohbet ortamına katılım sağlayan adanalı kullanıcılarımızın yaşadığı şehirden bahsedeyim.

Adana’nın İlçeleri şunlardır.  Seyhan, Yüreğir, Aladağ, Ceyhan, Feke, İmamoğlu, Karaisalı, Karataş, Kozan, Pozantı, Saimbeyli, Tufanbeyli ve Yumurtalık’tır.

Coğrafyası: Adana Seyhan nehrinin her iki yakasında kurulmuş, Akdeniz’ de yaklaşık olarak 160 km. kıyısı bulunan, nüfus büyüklüğü açısından Türkiye’nin 4. ilidir. Adana, kuzeyden Kayseri, kuzey batıdan Niğde, batıdan İçel, doğudan Kahramanmaraş ve Osmaniye, güneybatıdan Hatay il sınırları ile çevrilidir


Şu Konular ilginizi çekebilir:


Adana Sohbet Sitesi

Kaliteli insanların buluştuğu seviyeli sohbet yaptıkları sayfamızda sizlerde yerinizi alabilirsiniz. Adresimize bağlanırken kendinize bir isim takma ad belirleyip giriş yapabilirsiniz. Oldukça kolay ve hızlı şekilde sohbet sitesi adresimize giriş yaparak eğlenceli sohbetlere katılım sağlayabilirsiniz. Mobil sohbet için en doğru çeçimiz bu adres olmalıdır.

İklimi: Adana’ da coğrafi yapıya uygun olarak dağlık ve ovalık kesimde iklim değişiklik göstermektedir. Ovalık alanın iklim yapısı Akdeniz iklimidir. Yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlıdır. Dağlık alanlarda ise kara iklimi hâkimdir ve kışın yağışlar kar şeklindedir.

Tarihçesi: 1950’ den sonra yoğun bir gelişme gösteren kentin yerleşim tarihi Tepebağ Höyüğündeki surlarla çevrili yerleşim ile Neolitik Çağ’ a inmektedir. Kent prehistorik devirlerden itibaren Anadolu’yu Gülek Boğazı ile Tarsus’ a bağlayan yol üzerinde olduğundan önemlidir. Hitit İmparatorluğu yıkıldıktan sonra kurulan Geç Hitit Krallığı sınırları içinde kalan bölge daha sonra sırasıyla Assur, Pers ve Büyük İskender’ in egemenliğine girmiştir.

İskender’ in ölümünden sonra önce Seleukoslar, M.Ö. 66’ da da Romalı Konsül Pompeius tarafından ele geçirilmiştir. Roma ve Bizans devirlerinde önem kazanan kent, 704’ te Araplarca ele geçirildiyse de 9. yüzyılda tekrar Bizans egemenliğini tanımıştır.

Evet, Arkadaşlar Adana hakkında çeşitli bilgiler vererek siz dostlarımızı da adana hakkında bilgilendirdik. Sizler için oluşturduğumuz bu Seviyeli sohbet odaları adresimizde mobil sohbet imkânı ile Chat yapabilirsiniz. www.hasret.gen.tr kaliteli sohbetin değişmeyen adresinde sizleri de bekliyoruz.

Adana sohbet sitesi internet üzerinde kurulmuş arkadaşlık platformudur. Adana sohbet odaları özellikle adana halkının tercih ettiği ve yüzlerce kullanıcıyı aynı anda sohbet ettiren zamanın en hızlı sohbet adresidir.

Adana Chat Sitesi

Adana Chat Sitesi

 

Admin 628
Cevap bırakın

Kategoriler
kategoriler
Genel Kurallar
kurallar
kuralSohbet odalarımız +18 yaş kullanıcılar için uygundur. 18 yaş altı kullanıcıların girmesi yasaktır!
kuralKanallar içerisinde küfür etmek, devlet görevlilerine hakaret etmek siyasi propaganda yapmak yasaktır!
kuralYaşadığınız soru, destek veya takıldığınız yerlerde #help kanalını kullanabilirsiniz.
kuralKanal yetkililerinin yaptığı uyarı dikkate almayan kişiler kanaldan tamamen uzaklaştırılacaktır.
söz
yukarı