Sohbet Girişi
FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Adana Chat Siteleri Mobil Chat Sitesi

Adana Chat Siteleri Mobil Chat Sitesi

Adana Chat Siteleri Adana Chat Sitesi

Türkiye’nin Chat sohbet arkadaşlık ortamına hoş geldiniz. Değerli kullanıcılarımız Adana chat siteleri Adana Chat sitesi sayesinde sizlerde kesintisiz seviyeli sohbet yaparak yeni dostluklara burada bizlerle başlayabilirsiniz. Adana chat siteleri insanların mobil sohbet ortamıdır.

Adananın İlçeleri: Seyhan, Yüreğir, Aladağ, Ceyhan, Feke, İmamoğlu, Karaisalı, Karataş, Kozan, Pozantı, Saimbeyli, Tufanbeyli ve Yumurtalık’ tır. Coğrafyası: Adana Seyhan nehrinin her iki yakasında kurulmuş, Akdeniz’ de yaklaşık olarak 160 km. kıyısı bulunan, nüfus büyüklüğü açısından Türkiye’nin 4. ilidir. Adana, kuzeyden Kayseri, kuzey batıdan Niğde, batıdan İçel, doğudan Kahramanmaraş ve Osmaniye, güneybatıdan Hatay il sınırları ile çevrilidir. İklimi: Adana’ da coğrafi yapıya uygun olarak dağlık ve ovalık kesimde iklim değişiklik göstermektedir. Ovalık alanın iklim yapısı Akdeniz iklimidir. Yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlıdır. Dağlık alanlarda ise kara iklimi hakimdir ve kışın yağışlar kar şeklindedir. Adana Sohbet adananın en seviyeli arkadaşlık sohbet ortamına hemen katıl.

Adana Sohbet Chat Siteleri

Tarihçesi: 1950’ den sonra yoğun bir gelişme gösteren kentin yerleşim tarihi Tepebağ Höyüğü’ ndeki surlarla çevrili yerleşim ile Neolitik Çağ’ a inmektedir. Kent prehistorik devirlerden itibaren Anadolu’ yu Gülek Boğazı ile Tarsus’ a bağlayan yol üzerinde olduğundan önemlidir. Hitit İmparatorluğu yıkıldıktan sonra kurulan Geç Hitit Krallığı sınırları içinde kalan bölge daha sonra sırasıyla Assur, Pers ve Büyük İskender’ in egemenliğine girmiştir.

Adana sohbet chat siteleri siz değerli kullanıcılarımıza ücretsiz sohbet edebilme imkanı sağlamaktadır. Seviyeli sohbet ile birlikte kaliteli chat yapmanın ayrıcalıklarını burada bedava yaşayabilirsiniz. İskender’ in ölümünden sonra önce Seleukoslar, M.Ö. 66’ da da Romalı Konsül Pompeius tarafından ele geçirilmiştir. Roma ve Bizans devirlerinde önem kazanan kent, 704’ te Araplarca ele geçirildiyse de 9. yüzyılda tekrar Bizans egemenliğini tanımıştır.  Adana Chat siteleri sizlerin tanışma konuşma adresidir.

Adana Chat Sitesi

11. yüzyıl sonunda Selçukluların, 14. yüzyıl ortalarında da Memlukluların egemenliği görülmektedir. Yavuz Sultan Selim’ in Mısır Seferi sırasında Osmanlı topraklarına dahil olmuştur. 1833’ te Mısır Valisi Mehmet Ali Paşa’ nın işgaline uğrayan kent, 1840’ ta Londra Antlaşması ile yeniden Osmanlı yönetimine girmiştir. 1867’ de kurulan Adana vilayetinin merkezi olan Adana, I. Dünya Savaşı’ nın ardından Fransızlar tarafından işgal edilmiştir. Fransızlar 5 Ocak 1922’ de Adana İtilafnamesi hükümleri uyarınca kenti boşaltmışlardır.

Adana Chat sitesi internet üzerinden sanal sohbet yapmanıza olanak sağlayan zamanın en kaliteli sohbet servisidir. Sizlerde kesintisiz chat yaparak aynı zamanda chat arkadaşı bulabilirsiniz. Sanal sohbetin değişmeyen adresine sizlerde davetlisiniz. Adana chat siteleri mobil sohbet yapmanın en kolay yolu.

Adana Mobil Chat Odaları

Ne Yenir: Adana yöresinin zengin bir mutfağı bulunmaktadır. Mutfağın bu kadar zengin olmasının nedeni çeşitli kültürlerin etkisinde kalmasıdır. Adana yemeklerinin en büyük özelliği un, bulgur, et ve çeşitli baharatların kullanılmasıdır. Aynı zamanda süt, yoğurt, peynir ve çökelek de bol miktarda kullanılmaktadır.
Adana kebabı çok ünlüdür.

Bunun yanında bol yeşillik, ezme, salata yenir ve mevsimine göre ayran veya yöreye özgü şalgam suyu içilir. Kesme ya da hamur çorbası, yüzük çorbası, düğün çorbası, sebze yemeklerinden süllüm, mercimekli ıspanak başı, kabak çintmesi, bulgur yemeklerinden ekşili topalak, sarmısaklı köfte, içli köfte, sakatat dolması, kebaplardan Adana kebabı, çingene kebabı, içeceklerden şalgam veya meyan kökü, tatlılardan karakuş tatlısı, taş kadayıfı ve halka tatlısı Adana mutfağının özgün yemeklerindendir.

Zira sohbet odaları ortamı sizlere keyifli zaman geçirmenizi sağlayan ücretsiz bir platformdur. Dolayısıyla sizlerde eğlenceli sohbetler için sitemize giriş yapabilirsiniz. En önemlisi ücretsiz sohbet ve mobil sohbet imkanı ile chat yapmaktır. Adana chat siteleri seviyeli arkadaşlık ortamıdır.

Adana Chat Siteleri

Adana Chat Siteleri

Gürsoy TrakyaLı 742
Cevap bırakın

Kategoriler
kategoriler
Genel Kurallar
kurallar
kuralSohbet odalarımız +18 yaş kullanıcılar için uygundur. 18 yaş altı kullanıcıların girmesi yasaktır!
kuralKanallar içerisinde küfür etmek, devlet görevlilerine hakaret etmek siyasi propaganda yapmak yasaktır!
kuralYaşadığınız soru, destek veya takıldığınız yerlerde #help kanalını kullanabilirsiniz.
kuralKanal yetkililerinin yaptığı uyarı dikkate almayan kişiler kanaldan tamamen uzaklaştırılacaktır.
söz
yukarı